Projekt Color Trend Habitat (CTH)

Projekt Color Trend Habitat (CTH)Nowe trendy w kolorystyce i wykończeniach dla architektury wnętrz

Kolor po raz kolejny znajduje się na pierwszym planie w architekturze wnętrz i w otoczeniu człowieka. Pojawia się w nowych zestawieniach oraz wykończeniach powierzchni lakierniczej. Kolor tworzy wizualny dialog między przestrzeniami, meblami i obiektami. Dzięki użyciu nowych zakresów połysku i harmonijnej kombinacji koloru z efektem powierzchni radykalnie poszerzamy sposób odbioru różnorodnych materiałów, od drewna przez tworzywa sztuczne do szkła, tak by na nowo kreować przestrzeń naszych domów.

Projekt Color Trend Consultant (CTC)

Projekt Color Trend Consultant (CTC)Nowe trendy w kolorystyce i wykończeniach dla produktów przemysłowych.

Kolor jest bardzo ważną cechą, która może zwiększać wartość przedmiotu oraz oddziaływać na nasze emocje z nim związane. To głównie kolor wpływa na to, jaki przedmiot wybierzemy, do jakiego przedmiotu się przywiążemy oraz czy jakiś przedmiot zapadnie nam w pamięć. Zarządzanie kolorystyką jest koniecznością i wyzwaniem dla przemysłu, działów marketingu i biur projektowych, których dzieła i wyroby finalne (ale także reklama lub choćby opakowanie) będą wprowadzane na rynek w określonej perspektywie czasowej.

Kolekcja CTC Acromatica

Kolekcja CTC AcromaticaNowa kolekcja ACROMATICA, w przeciwieństwie do innych kolekcji, po raz pierwszy bada interakcję między nowymi efektami wykończenia, uwzględniając również oświetlenie we wnętrzu.

Ponadto kolekcja, ma na celu spełnienie wymagań zmieniających się przestrzeni wielofunkcyjnych, takich jak domowe biura, zyskujące na coraz większą popularność, domy na planie otwartym tzw. open space itp. W tych obszarach złożoność wizualna jest bardzo wysoka, ponieważ obiekty o bardzo różnych kształtach i funkcjach „żyją” obok siebie. Użycie wykończeń achromatycznych z tej kolekcji, sprawia że barwy znikają aby ułatwić integrację przestrzeni i przedmiotów. W ten sposób uwaga skupia się na nowych wykończeniach, od ultra matowych po super błyszczące w skali od bieli do głębokiej czerni.

Kolekcja CTC Classics

Kolekcja CTC ClassicsTo kolekcja inspirowana historycznymi kolorami włoskiej i europejskiej kultury.

Odcienie bieli, czerwieni, zieleni i błękitów są stałem elementy palety kolorów naszej przeszłości. Mają centralną pozycję i mogą występować w różnych stylach: od MINIMAL do GLAM od NATURAL do CHROMATIC. W tej kolekcji kolory powróciły w nowej odsłonie: w wysokim połysku i z nowymi nasyceniami, aby dostosować je do wymagań estetycznych i ekologicznych nowych produktów. Mają one być bardziej uniwersalne i ponadczasowe dzięki czemu pozostaną dłużej na rynku.

Kolekcja CTC Golden Shades

Kolekcja CTC Golden ShadesCiepłe, metaliczne odcienie są prawdziwymi bohaterami ostatniego dziesięciolecia. Po zastąpieniu metalicznych szarości i zimnych barw stylu MINIMAL są one symbolem najnowszej tendencji GLAM.

Odcienie złota z wykończeniem satynowym oraz odcienie tytanu i miedzi z wykończeniem matowym przywołują splendor lat 50. Przestrzeń oraz przedmiot poprzez ciepłe metaliczne wykończenie sprawiają wrażenie bardziej przyjaznych, szlachetnych i miłych w dotyku. Kolekcja zawiera gamę kolorystyczną odcieni patynowanego tytanu, złota i miedzi, które dobrze komponują się z drewnem i naturalnymi materiałami spełniając założenia nowego trendu GLAM.

Kolekcja CTC Pastelli

Kolekcja CTC PastelliPo latach kolor ponownie znajduje się w centrum Naszego otoczenia. Widoczne jest przejście od stylu NATURAL do CHROMATIC. Produkty przemysłowe pojawiają się z nowymi kolorami i schematami kolorystycznymi.
Aby dostosować produkty do tego trendu, Lechler Tech proponuje kolekcję kolorów nisko nasyconych, niemetalicznych, które nawiązują do pastelowych barw lat 50. Istota kolekcji leży w jej wykończeniu: uczucie aksamitu wywołane super-matową powierzchnią.

Kolekcja CTC Polineutri

Kolekcja CTC PolineutriStyl MINIMAL zakończył swój cykl, a metaliczne szarości przemieszczają się do stylu CHROMATIC i stąd pojawienie się lakierów metalicznych w barwach o niskim nasyceniu. Dominujące odcienie pozwalają nam lepiej dopasować je do najnowszych trendów otaczającej nas przestrzeni z widocznymi akcentami kolorystycznymi.

Kolekcja ta przywołuje anodowane aluminium z przeszłości z przewagą odcieni takich jak jasno-niebieski, złoty i róż antyczny. Cztery zakresy kolorystyczne z czterema stopniami wykończenia od ULTRA MATT do SEMI MATT, które mogą być wzbogacone o wykończenie typu SOFT TOUCH, w zależności od przeznaczenia powierzchni.

Kolekcja Color Design Synergia

Kolekcja Color Design SynergiaSynergÍa EFFECTS & COLORS to kolekcja „pomostowa” pomiędzy Lechler Tech Color Trend Consultant Acromatica oraz IVE Color Trend Habitat Edition 2.

Kolekcja Synergìa doskonale łączy się z propozycjami kolekcji ACROMATICA, umożliwiając projektantowi rozszerzenie możliwości z zakresu kolor-efekt o najbardziej odpowiednie odcienie, aby podkreślić unikatowe cechy nowych efektów tym razem w wersji chromatycznej.

The Way of Nature 2019

Podobnie jak trzy serie prezentowane w poprzednich latach, również The Way of Nature jest wynikiem ciągłego rozwoju technologicznego firmy Lechler w połączeniu z badaniem trendów projektantki kolorystyki Franceski Valan.

The Way of Nature czerpie inspirację z natury, jej doskonałości i harmonii. Rzeczywiście, seria ta łączy w sobie eurytmiczną naturę i technologię, wywodząc się z wymiaru idealnego otoczenia. Cztery style, inspirowane odcieniami różnych, naturalnych krajobrazów, przywołują roczny cykl natury. Dzięki jej obserwacji opracowaliśmy kolekcje z zachowaniem równowagi pomiędzy kolorami i efektami, które przekładają się na tablice kolorów - harmonie 4 sezonów uzyskanych naszymi farbami i lakierami.